);


Twarda woda, a włosy

W pielęgnacji włosów koncentrujemy się na doborze odpowiednich dla nich  kosmetyków  oraz prawidłowego sposobu ich mycia i odżywiania. Tymczasem istotne jest też to, z jakiej wody korzystamy. Z wielu kranów w Polsce płynie niestety twarda woda, która ma niekorzystny wpływ na nasze włosy. Duża zawartość metali powoduje nie tylko matowienie kosmyków, ale również negatywnie wpływa na skórę głowy. Zobacz, jak temu zaradzić!

Wpływ wody na włosy

 

Być może do tej pory nie zastanawiałaś się jaki jest wpływ wody na włosy ? Tymczasem okazuje się, że całkiem spory !  Dlatego często jesteśmy postawieni w nieciekawej sytuacji, gdy woda, którą mamy do dyspozycji jest twarda. Na pewno zdążyłaś już zauważyć ten problem, który objawia się białym nalotem na czajniku czy osadem kamiennym pod prysznicem. Taka woda nie jest obojętna także dla naszej skóry i włosów.

Woda, która zawiera w składzie sporo rozpuszczonych minerałów takich jak tlenek magnezu czy wapnia, a oprócz nich również sulfidy, azotany, krzemiany i wodorowęglan wapnia źle wpływa na ciało człowieka. W przypadku włosów i skóry głowy mówimy o:

  • przesuszaniu skóry głowy i włosów, szorstkości czy  sztywności,
  • swędzeniu skóry głowy,
  • braku połysku,
  • trudnościach z rozczesywaniem włosów, 
  • czasem również podrażnieniom nadmiernie przesuszonej skóry głowy.

Jeżeli zaś chodzi o sam proces mycia,  zużywamy w nim więcej kosmetyków, poniewż twarda woda powoduje, że szampon nie pieni się, przez co nie jest w stanie odpowiednio usunąć zabrudzeń ze skóry głowy. A im częstsze mycie dużą ilością preparatów kosmetycznych, tym większe również ryzyko, że włosy zaczną się przetłuszczać. Trudno jest wyczarować z nich pięknie upięte fryzury.

Jak ograniczyć szkodliwy wpływ twardej wody na włosy?

 

Nie masz zbytnio wpływu na to, jaką wodę udostępniają Ci miejskie wodociągi. Możesz natomiast sprawić, że wpływ wody na włosy nie będzie aż tak duży i destrukcyjny. Proces prawidłowego dbania o kosmyki i skórę głowy na pewno warto skonsultować indywidualnie z trychologiem, który podpowie, jakie kosmetyki i techniki pielęgnacyjne wybrać – my w tym celu mamy poleconą osobę, z którą współpracujemy i zdajemy się na jej opinie i uważamy, że warto. W sprzedaży znajdziesz również  kosmetyki, które w jakimś stopniu są w stanie poprawić nawilżenie.

Problem twarda woda,a włosy rozwiążesz także z pomocą doświadczonego fryzjera. Możesz np. umówić się na profesjonalny zabieg botoks na włosy, w celu ich wygładzenia i odzyskania zdrowego wyglądu. W domu możesz wykonać również płukankę z octu jabłkowego rozpuszczonego w wodzie.

Rozważ założenie filtra zmiękczającego wodę. Jest ich już trochę na rynku i na prawdę zmniejszają twardość wody – najlepsze działanie mają te, które montuje się już podczas budowy ( zajmują trochę miejsca ) i filtrują wodę w domu, natomiast można założyć równiez „słuchawkę” filtrującą do węża  prysznica i również będzie zmiękczać wodę.

Poznaj pełną ofertę Artistik. Team

Zarezerwuj wizytę

Rejestracja online

Skorzystaj z systemu rezerwacji online i zarezerwuj dogodny termin wizyty

Rejestracja telefoniczna