);

Dekoloryzacja - co to jest i jak wygląda?

Artistik Team - Twoi specjaliści od fryzjerstwa w Warszawie

Dekoloryzacja włosów to zabieg, który polega na ściągnięciu koloru z włosów farbowanych. Usuwane są zakorzenione we włosach pigmenty, by przywrócić im wcześniejszy odcień lub przygotować je do farbowania na jaśniejszy kolor. Na czym polega dekoloryzacja i kiedy jest wykonywana?

Na czym polega zabieg dekoloryzacji?

W trakcie dekoloryzacji usuwane są z wnętrza włosów pigmenty, które wprowadzono w trakcie koloryzacji koloryzacji. Do tego celu używamy rozjaśniacza w proszku lub w kremie. Zabieg jest dość skomplikowany ze względu na konieczność dopasowania odpowiedniego preparatu ściągającego kolor, jego ilości i czasu ekspozycji włosów na jego działanie. Zbyt długa dekoloryzacja niszczy pasma włosów, a zbyt krótka lub wykonana nieodpowiednim środkiem – nie przywraca włosom jaśniejszego odcienia. Zazwyczaj dekoloryzacja trwa wiele godzin.

Profesjonalista dobiera rodzaj i moc preparatu do oczekiwań klientki i zawsze do kondycji jej włosów. W ten sposób stopniowo ściąga niepożądany odcień. Kolejne etapy dekoloryzacji mogą być nieco szokujące dla klientki, gdyż na jej głowie mogą pojawić się odcienie czerwieni, rude , żółe lub nawet zielone – są to tzw. pigmenty resztkowe które znikną w kolejnych etapach rozjaśniania, a finalnie po neutralizacji farbą.

Jaki efekt daje dekoloryzacja?

Dekoloryzacja umożliwia na przykład cofnięcie efektów nieudanego farbowania czy uzyskania zbyt ciemnego koloru. Zabieg można wykonać w krótkim czasie po źle przeprowadzonej koloryzacji, jeśli tylko nie doszło do zniszczenia struktury włosów. Jeżeli włosy są silnie uszkodzone, z dekoloryzacją należy zaczekać i zadbać o przywrócenie możliwie dobrej kondycji włosów. W przeciwnym razie konieczne będzie drastyczne skrócenie pasm ze względu na ich znisczenie i łamliwość końcówek. 

W naszym salonie podczas ww. zabiegu używamy najlepszych na rynku środków, chroniących włosy przed zniszczeniami podczas rozjaśniania o nazwie Olaplex lub PCC, co daje więcej możliwości i co najważniejsze – bezpieczeństwo.

Dekoloryzator może być również używany w łągodniejszej formie w połączeniu z ciepłą wodą i szamponem. Jest to nasz sposób na szybką “kąpiel koloru”, która pozwala na ściągnięcie przepigmentowanego koloru włosów. Możemy w ten sposób usunąć niechciany odcień – wpadający na przykład w szarość lub zieleń bez konieczności długiej i ingerującej mocno we włosy dekoloryzacji.

Po zdjęciu koloru z włosów konieczna jest ich regeneracja. Początkowo pasma mogą być matowe i szorstkie w dotyku, gdyż dekoloryzacja zawsze otwiera ich łuski. Fryzura już po dekoloryzacji wymaga intensywnego odżywienia, np. za pomocą profesjonalnych masek nawilżających włosy czy zabiegów regenerujących i rekonstruujących. Ponadto wskazana jest tymczasowa rezygnacja z innych zabiegów fryzjerskich oraz oczywiście z prostownicy czy lokówki, by włosy miały czas odpocząć. Dzięki temu poprawi się ich nawilżenie, a pasma odzyskają miękkość i blask.

Poznaj pełną ofertę Artistik. Team

Zarezerwuj wizytę

Rejestracja online

Skorzystaj z systemu rezerwacji online i zarezerwuj dogodny termin wizyty

Rejestracja telefoniczna