);

Keratynowe prostowanie włosów Warszawa

Artistik Team - Twoi specjaliści od fryzjerstwa w Warszawie

Keratynowe prostowanie włosów w ciągu ostatnich kilku lat stało się bardzo popularnym zabiegiem w Warszawie . Efekty, jakie daje ten zabieg mogą na prawdę  odmienić fryzurę, a także ułatwić codzienną pielęgnację i stylizację włosów. Szczególnie polecamy go osobom, stylizującym  codziennie włosy prostownicą oraz posiadającym gęste, puszace sie włosy.

Prostowanie keratynowe to nic innego jak „wtłaczanie” do włosów keratyny. Zabieg odbywa się przy użyciu prostownicy o wysokiej temperaturze. Sama keratyna jest jednym z głównych budulców włosa – uzupełnia wszelkie ubytki, tym samym sprawiając, że kosmyki są zdrowe i mocne. Prostowanie keratynowe jest zatem zabiegiem, dzięki któremu włosy stają się głęboko nawilżone, gładkie i sprężyste. 

Głównym celem keratynowego prostowania włosów jest regeneracja  i odbudowa włosów,a  ich wyprostowanie to tak naprawdę efekt uboczny, który jest w ten sposób wykorzystywany. Efekt zabiegu utrzymuje się około 4 miesięcy , a jego trwałość utrzymuje się najdłużej przy stosowaniu przeznaczonych do niego produktów. Produkty są również do kupienia w naszym salonie w Warszawie.

Keratynowe prostowanie włosów Warszawa - przebieg zabiegu

  1. W pierwszej kolejności myjemy włosy szamponem oczyszczającym, tak aby pozbyć się  wszelkich zabrudzeń i pozostałości po ewentualnych kosmetykach użytych do układania. Mycie szamponem oczyszczającym rozchyla również łuski włosów , przygotowując je do dostania się produktu.
  2. Na osuszone ręcznikiem włosy nakładamy keratynę( w naszym salonie omijamy nasadę włosów,aby nie były one „przyklapnięte” u nasady.
  3. Po nałożeniu preparatu keratynowego należy pozostawić go na włosach na około 20-30 minut
  4. Kiedy ten czas upłynie,  suszymy włosy oraz prostujemy je na okrągłej szczotce .
  5. Kolejnym krokiem jest prostowanie włosów bardzo dokładnie , pasmo po paśmie za pomocą prostownicy.Pod wpływem ciepła Keratyna i inne substancje odżywcze są „wprasowywane” do wnętrza włosów.”  Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, włosów nie wolno teraz myć przez najbliższe 48 godzin.Nie można również nakładać na nie kosmetykow do stylizacji, ani ich spinać.Jeżeli w ciągu tego czasu włosy w którymś miejscu nam się „odgniotą”, należy je wyprostować prostownicą.

Keratynowe prostowanie włosów trwa dosyć długo, poniewaz wykonanie wszystkich czynności zajmuje zazwyczaj kilka godzin, natomiast finalnie włosy są zazwyczaj proste ,a puszenie się jest całkowicie zlikwidowane, nawet podczas wilgoci. Duzym plusem jest również to,  że przy powtarzaniu zabiegu ,efekt jest coraz lepszy i utrzymuje się dłużej na włosach.

Zabieg keratynowy - Warszawa

Keratyna stanowi główny budulec włosów i jest odpowiedzialna za ich siłę, połysk i gładkość. Jej niedobór powoduje, że włosy są matowe, suche, kruche i łamliwe oraz rozdwojone na końcach. Ponadto niedobór keratyny powoduje, że włosy puszą się i występują problemy z ich rozczesaniem i ułożeniem.

Zabieg keratynowy służy przede wszystkim odnowie i maksymalnemu odżywieniu włosów. Natomiast to, że stają się one bardziej proste przez jakiś czas, jest efektem dodatkowym spowodowanym użyciem keratyny.

By móc cieszyć się spektakularnym efektem zabiegu, warto udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Klientki zainteresowane prostowaniem keratynowym zapraszamy do naszego salonu fryzjerskiego w Warszawie. Wizytę można umawiać telefonicznie bądź za pomocą rejestracji online dostępnej na stronie. Zajmujemy się również między innymi doczepianiem włosów czy keratynowym prostowaniem włosów.

farbowanie olaplex

Poznaj pełną ofertę Artistik. Team

Zarezerwuj wizytę

Rejestracja online

Skorzystaj z systemu rezerwacji online i zarezerwuj dogodny termin wizyty

Rejestracja telefoniczna